Gram altın rekora alıştı!

Ons altın değeri ve döviz kurundan etkilenen altın fiyatları yükselişini yeni haftada da sürdürdü. Yeniden kritik eşik olan 2 bin lira sınırını aşan gram altın rekor kırarak 2 bin 36 TL’ye kadar çıktı. Dün rekor kıran gram altın bugün de zirve seviyesinden işlem görüyor.

GRAM ALTIN ZİRVE SEVİYESİNİ KORUYOR

Yeni haftanın ilk gününde 2 bin 35 TL seviyesine çıkarak rekor kıran gram altın fiyatı bugün 2036 seviyeden alıcı buluyor. Dün 3 bin 326 TL olan çeyrek altın ise bugün 3.328 liradan alıcı buluyor.

Serbest piyasada güncel altın satış fiyatları:

Çeyrek altın 3.345,49 lira
Gram altın 2.134,00 lira
Yarım altın 6.690,99 lira
Gremse altın 35.042,00 liradan el değiştiriyor. 

DOLAR TARİHİ ZİRVESİNDE

Dolar fiyatı, Türkiye piyasalarının kapalı olduğu saatte uluslararası piyasalarda 31.28’e kadar yükseldi.

Dolar, saat 08:40 itibarıyla yüzde 0,02 yükselişle 31,1322’den işlem görüyor.

Euro/TL ise aynı saat itibarıyla 33,8052 TL seviyelerinde seyrediyor.

Bugün iç veri gündeminde Şubat ayı ekonomik güven endeksi ile Ocak ayı nihai dış ticaret istatistikleri yer alıyor. Ayrıca ekonomi yönetiminin yurtdışı temasları da takip edilecek.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz dün başlayan İngiltere ziyaretinde bugün Türk iş dünyası ve yatırımcılarla buluşacak. İngiltere Başbakan Yardımcısı Oliver Dowden ve EBRD Başkanı Renaud Basso ile görüşecek olan Yılmaz, Londra Borsası’nda yatırımcılara hitap edecek.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan, G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı’na katılmak için bugün Brezilya’ya gidiyor.

Bu verilere göre TL, ocak ayında dolar karşısında yüzde 2,7 değer kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x